آموزش کاربردی نرم افزار SPSS

آموزش کاربردی نرم افزار SPSS

اطلاعات این محصول

  • قیمت : 10000 تومان
  • خرید ها : 0 خرید
  • ارسال شده توسط : مدیر
  • بازدیدها : 1506 بازدید
  • تاریخ ارسال : ۹۵/۱۱/۰۱
  • دسته بندی : ,
آموزش کاربردی نرم افزار SPSSReviewed by مدیر on Jan 20Rating:

آموزش کاربردی نرم افزار SPSS

آموزش کاربردی نرم افزار SPSS در قالب فایل آموزشی با فرمت پاورپوینت با ۵۵ اسلاید

امروزه بندرت می توان بدون استفاده از روشهای آماری اقدام به تبیین ، تفسیر و تحلیل نتایج بدست آمده از تحقیقات و پژوهشهای علمی کرد. بخصوص علم آمار ابزارهای مناسبی را برای اتخاذ تصمیم گیریهای مدیریتی در تمام زمینه ها در علوم مختلف در اختیار کاربر خود قرار می دهد .

امروزه موفقیت در بسیاری از زمینه های علمی مانند علوم انسانی ، پزشکی ، و فنی مهندسی بدون داشتن اطلاعات لازم از علم آمار مشکل و گاهی غیر ممکن شده است. در چند دهه اخیر برای ساده کردن استفاده از فنون آماری ، متخصصان آمار و کامپیوتر به فراهم نمودن نرم افزارهای کامپیوتری همت گماشته اند . از مهمترین نرم افزارهای رایج می توان نرم افزارهای  MiniTab , Splus , SAS , Stat.Graph Spss ,  را نام برد که در ادامه به معرفی نرم افزار Spss می پردازیم . قابل توجه است که تمامی این نرم افزارها دارای اصولی مشابه هستند لذا یادگیری یک نرم افزار کمک شایانی در بکارگیری دیگر نرم افزارها خواهد داشت.

فرض کنید که محققی بدنبال پاسخگویی به سوالات زیر باشد:

۱- میزان سود یک شرکت تولیدی در طول ۵ سال ، ماه به ماه جمع آوری شده است . می خواهد میزانهای سود  بدست آمده را در غالب جداول و نمودارهایی رسم کند.

۲- می خواهد بداند کمترین ، بیشترین و میانگین سود شرکت در طول این ۵ سال چقدر است؟

۳- در یک دانشگاه می خواهد تعداد دانشجویان را از لحاظ دانشکده و جنسیت و مرتبه تحصیلی بوسیله جدول و نمودارهایی گزارش دهد.

۴- در یک سازمان اداری پرسشنامه ایی شامل سوالات مختلف به منظور ارزیابی میزان رضایت کارمندان از سیستم اداری تنظیم شده است . پس از جمع آوری اطلاعات محقق می خواهد در غالب جداول و نمودارهایی نتایج حاصل را گزارش نماید؟

۵- آیا مصرف یک داروی خاص سبب بهبود عملکرد مهارتی بیمار می شود ؟

۶- آیا برخی ویژگیهای افراد ( مانند جنسیت ، ملیت ، مذهب ، گروه سنی ، سطح درآمد و تحصیلات ) می تواند بر مواردی مثل دیدگاههای وی در مورد بعضی مسائل سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی (مانند انتخابات ، عادات خرید خانوادهها ، ورزش ، سینما ، بهداشت و غیره ) تاثیر گذار باشد ؟

۷- آیا زنان و مردان دیدگاههای متفاوتی نسبت به موضوعات برنامه های تلویزیونی دارند ؟

۸- آیا احساس شادابی بوسیله ورزش بیشتر می شود ؟ اما باید در نظر داشت ممکن است ورزش علت واقعی این ارتباط نباشد و وضعیت اجتماعی – اقتصادی ، شخصیت ، ویژگیهای بدنی یا هزاران متغیر اجتماعی دیگر مسبب این امر باشد .

۹- آیا والدین بلند قد فرزندان بلند قد خواهند داشت ؟

۱۰-آیا یک داروی جدید می تواند در معالجه یک بیماری خاص موثر باشد؟

۱۱- دو نوع داروی A  و B برای بهبود عملکرد افراد در مقابل یک بیماری مطرح شده است . می خواهیم میزان اثر بخشی این دو نوع دارو را براساس وضعیت افراد در دو حالت (۱- سرحال ۲- خسته) مورد بررسی قرار دهیم .

 

آموزش نرم افزار SPSS

۱۲- محقق علاقه مند است براساس نمراتی که دانشجویان در آزمونهای هوش و استعداد بدست آورده میانگین نمرات آنها را پس از یک سال تحصیلی پیش بینی کند.

۱۳-محقق می خواهد بداند که آیا میزان نمره اعتماد به نفس آقایان و خانم ها با همدیگر متفاوت است؟

۱۴- آیا بین میزان رضایت از محیط کار و میزان مسئولیت پذیری رابطه معنا داری و جود دارد؟

۱۵- آیا سرعت انجام امور در شبکه بانکی غیر دولتی بیشتر از شبکه بانکی دولتی است؟

۱۶-آیا میزان ماندگاری مدیران بومی و غیر بومی یکسان است ؟

۱۷- محقق می خواهد بداند که آیا بین میزان خشونت ، بیکاری و وضعیت تاهل رابطه معنا داری وجود دارد؟

سایت: فایل بوکر

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در شبکه های اجتماعی منتشر کنید
دسته بندی : ,
نویسنده : مدیر
تاریخ ارسال : ۹۵/۱۱/۰۱
بازدید ها : 1507 بار
دیدگاه ها : 0 نظر

دیدگاه شما

(ضروری) :

(ضروری) :

:

دیدگاه شما

آموزش نرم افزار GeneRunner

نرم افزار Gene Runner یکی از محبوب­ترین و پرکاربردترین نرم­ افزارهای بیوانفورماتیک است که در رشته­ های مختلف از جمله بیوانفورماتیک، بیوتکنولوژی، پزشکی مولکولی، ژنتیک پزشکی، ژنتیک مولکولی و کاربرد فراوان دارد

آموزش نرم افزار GeneRunner

قیمت : 29000 تومان
نرم افزار تحلیل آماری IBM SPSS Statistics v23.0

نرم افزار تحلیل آماری IBM SPSS Statistics v23.0 نرم‌افزار رایانه‌ای است که برای تحلیل‌های آماری به کار می‌رود. SPSS مخفف عبارت Sciences Statistical Package for the Social به معنی بسته ی آماری برای علوم اجتماعی می باشد. پس از خریداری شدن شرکت سازنده این نرم افزار توسط IBM در ۲۸ جولای ۲۰۰۹ این نرم افزار با نام PASW که مخفف Predictive Analytics SoftWare است منتشر شد. اما در نسخه ۱۹ دوباره نام SPSS Statistics را اختیار کرد.

نرم افزار تحلیل آماری IBM SPSS Statistics v23.0

قیمت : 0 تومان