تغییر قالب و پوسته وردپرس

تغییر قالب و پوسته وردپرس

تغییر قالب و پوسته وردپرس

کارهایی که باید قبل از تغییر پوسته وردپرس انجام دهید

بررسی ویژگی های قالب و پوسته وردپرس فعلی, پشتیبانی از ابزارک ها, فعال نمودن در دست تعمیر, تست با مرورگرهای مختلف, بررسی سرعت پوسته و قالب وردپرس و سازگاری با افزونه های وردپرس از مواردی است که شما باید قبل از تغییر پوسته و قالب وردپرس سایت خود آنها را مطالعه و مورد ارزیابی قرار دهید.

اگر سایت شما از هسته وردپرس استفاده میکند احتمالا برای چند بار پوسته و قالب وردپرس سایت را تغییر داده اید. توجه داشته باشید که اغییر دادن قالب و پوسته وردپرس یک کار آسان و راحتی است که تمامی کاربران از عهده آن برخواهند آمد که فقط با تعدادی کلیک این کار انجام میشود و از طرف دیگر هزاران قالب و پوسته وجود دارد که تمامی کاربران را به رغبت می اندازد تا آنها را تغییر و تست کنند. اما شما باید بدانید که قبل از انجام ایت تغییرات شما باید مواردی را در سایت وردپرسی خود رعایت کنید.

۱ بررسی و یادداشت خصوصیات و ویژگی های پوسته فعلی

اکثر وبمستران وردپرس برای پیدا کردن پوسته و قالب وردپرس مناسب و دلخواه خود پوسته های وردپرس زیادی را تست و امتهان میکنند تا اینکه قالب مناسب وردپرس خود را پیدا کنند و برای بروز کردن و بهینه سازی قالب وردپرس کدهایی هم به آن اضافه میکنند حتی ممکن است کدهایی هم از آن کم و حذف کنند انجام این کارها ممکن است بارها صورت گیرد و تکرار شود و برخی اوقات هم شاید دیگر تکرار نشود و برای همان بار اول دیگر به سمت تغییرات نرود و به احتمال زیاد بعدها فراموش شود که این تغییرات در کجای قالب وردپرس و پوسته سایت انجام شده است که حتی ممکن است برای تغییرات آینده به اشتباه سایت دجار مشکل شود. پس بنابراین قبل از انجام این تغییرات در قالب وردپرس سایت باید کلیه ویژگی ها و خصوصیات سایت و قالب وردپرس را یادداشت کنید.

۲ بررسی و تست قالب و پوسته با پشتیبانی از ابزارک ها

ابزارک ها ساده ترین روش برای سفارشی سازی سایت های وردپرسی هستند. با اینکه اکثر پوسته ها از ابزارک ها پشتیبانی می کنند اما با این همه باز هم بهتر است که در این خصوص دقت لازم را داشته باشید. به خصوص مطمئن شوید که این ابزارک ها در ناحیه مناسب و مورد نظر شما قرار گرفته باشند.

بیشتر بدانید: “نوشته های وردپرس را صفحه بندی کنید

۳ فعال بودن حالت در دست تعمیر سایت

فرآیند تغییر پوسته ممکن است با مشکلاتی مواجه شود و سایت را دچار مشکل کند. برای اینکه بازدید کننده چنین صحنه ای را مشاهده نکند بهتر است که سایت را به حالت در دست تعمیر ببرید و مشخص کنید که در چه زمانی سایت مجددا باز خواهد شد.

۴ تست با مرورگرهای مختلف در اینترنت

با دیدن هر پوسته زیبایی فکر نکنید که بهترین گزینه را پیدا کرده‌اید. برخی از پوسته ها به دلایل مختلف در مرورگرهای مختلف نمایش درست و کاملی ندارند برای همین قبل از اینکه پوسته ای را به عنوان قالب سایت استفاده کنید حتما با مرورگرهای مختلف تست کنید تا مشکلی در نمایش وجود نداشته باشد.

۵ بررسی سرعت قالب و پوسته وردپرس

سرعت سایت از فاکتورهای مهم در سئو می باشد که پوسته وردپرسی در این زمینه حرف اصلی را می زند. در واقع اگر پوسته بیش از اندازه سنگین باشد و یا کدنویسی درستی نداشته باشد موجب کاهش سرعت سایت خواهد شد. به همین دلیل قبل از اینکه پوسته را بر روی سایت خود نصب کنید، دموی آن را با ابزارهای تست سرعت بررسی کنید.

۶ بررسی پوسته وردپرس و سازگاری وهماهنگی با افزونه های وردپرس

برخی از افزونه ها با برخی افزونه ها سازگاری ندارند و استفاده از آنها سایت را دچار مشکل می کند. به همین دلیل می توانید پوسته را بر روی یک سایت آزمایشی نصب کنید و سپس افزونه های مورد نظر خود را هم نصب و فعال کنید تا مطمئن شوید که پوسته انتخاب شده با افزونه هایتان مشکلی نداشته باشد.

بیشتر بدانید: “افزونه ترجمه پوسته وردپرس

 

منبع : “آموزش وردپرس

 

در شبکه های اجتماعی منتشر کنید
دسته بندی : وردپرس
نویسنده : مدیر
تاریخ ارسال : ۹۶/۰۸/۱۸
بازدید ها : 382 بار
دیدگاه ها : 0 نظر

دیدگاه شما

(ضروری) :

(ضروری) :

:

دیدگاه شما